Obnovení puvodního laku

Zpět
  •  « 1 » »| 
    Příspěvky

    admin[smazano 19.05.2016 14:20:20] - 5. 9. 2008 10:33:21

    Co se týče šetrného očištění - vyzkoušej parní čistič do domácnosti. Je to dost pracné, ale účinné.
    Nedávno jsem se celkem úspěšně pokoušel o něco podobného a poměrně slušných výsledků jsem nakonec docílil pomocí přípravku Simoniz určeného k doleštění nového / k oživení starého laku. Jedná se skutečně o velejemné abrazivo spojené nějakým konzervačním voskem. Padne na to spousta času a vysloužilých bavlněných triček. Pokud budeš chvíli hledat, určitě obdobných přípravků najdeš více. Uspokojivých výsledků lze údajně docílit i s leštící pastou "Tempo" .

    http://www.4wheelplay.co.uk/wonder-color-paintwork-restoration-p-25003321.html
    obnovení laku
    admin[smazano 19.05.2016 14:20:20] - 3. 9. 2008 5:57:43

    Ta je agresivní hlavně k životnímu prostředí :( . Lak by to měl přežít, pokud se to nebude oplachovat horkou Wapkou. Ale doporučuji fakt na několikrát, opatrně, ať se neudělá víc škody než užitku.

    admin[smazano 19.05.2016 14:20:20] - 2. 9. 2008 14:21:17

    Díky za odpověd. A co zkusit Arvu? je také agresivní k původnímu laku?? Honza
    obnova laku
    admin[smazano 19.05.2016 14:20:20] - 2. 9. 2008 5:18:41

    Ředidlem C 6000 rozhodně ne! :evil: To rozpouští téměř všechny laky... S největší pravděpodobností jde už sice o lak "vypalovací", nebo´t ty se na seriových motocyklech v těchto letech používaly, ale použil bych něco méně agresivního. Například technický benzin na hrubou špínu a pak už něco na obnovu laku. Prostředky na obnovu laku většinou obsahují také složku s rozpouštědlem, něco lehce brusné pasty a nějaký konzervant. (Názvy si teď nevybavuju, ale je toho na trhu hodně). Chce to trpělivost. Určitě to nepůjde na jedno nanesení. Raději několikrát, ale hlavně ne tím C 6000.
    Obnovení původního laku
    admin[smazano 19.05.2016 14:20:20] - 1. 9. 2008 19:50:10

    Vážení kolegové, získal jsem motocykl z roku 1934 v původním laku a rád bych provedl restauraci tedy obnovení původního stavu stroje. Pod nánosem oleje, prachu a šmíru jsem objevil původní lak s linkami. Není to sice žádný supr stav, ale rád bych stroj zanechal v původním stavu. Prosím o vaše názory a doporučení jak postupovat při odstraňování nánosů a vrstev prachu se šmírem. Na mastnostu a nečistoty mám odskoušené ředidlo 6000, ale bojím se, abych nepoškodil původní lak. Díky za vaše rady. Honza
 
Celkem inzerátů:
30176
Za posl.24 hodin:
14
 
Počet online uživatelů:
?
9. Pálavský Oldtimer 2026 26.06.2026 - 28.06.2026 Loukotě a řemeny Hradec Králové 26.06.2026 - 28.06.2026 Jízda Jiřího Kristiána Lobkowicze 2026 27.06.2026 - 27.06.2026 xxxvi. ročník jízdy do vrchu ,,KNOVÍZ-OLŠANY" 27.06.2026 - 27.06.2026 Orientační závod historických vozidel Potštejn 11. 27.06.2026 - 27.06.2026 Sraz motocyklů NSU 27.06.2026 - 27.06.2026 Burza Tchořovice 27.06.2026 - 27.06.2026 4. Nymburk-Ring 2026 27.06.2026 - 27.06.2026 7. Sraz veteránů Rosovice 27.06.2026 - 27.06.2026 11.Tatranský Oldtimer 2026 02.07.2026 - 05.07.2026 Sraz HV v Marianslých lázních 04.07.2026 - 04.07.2026 XXV. ročník České Kanady a XII. ročník Královny silnic 04.07.2026 - 04.07.2026 Artrecycles setkání HV v Šitbořicích 04.07.2026 - 04.07.2026 MOTO/traktor Tetčiněves 04.07.2026 - 04.07.2026 14. Sraz veteránů Široký Důl 04.07.2026 - 04.07.2026 sraz historickžch vozidel v Mar. Lázních 04.07.2026 - 04.07.2026 Auto moto burza a bleší trhy Svitavy 05.07.2026 - 05.07.2026 33. sraz historickÝch vozidel 05.07.2026 - 05.07.2026 MOTOkavárna Holovousy 06.07.2026 - 06.07.2026 SVÁTEČNÍ Pondělní BLEŠÁK TUHAŇ 06.07.2026 - 06.07.2026

iVeteran.cz