I veterán musí mít pojištění. Jak získat veteránské povinné ručení?

Vlastníte doma staré vozidlo, které ani aktivně nevyužíváte, a přijde vám tak zbytečné platit povinné ručení? I historická vozidla ale podléhají zákonu a při kontrole byste za nepojištěné auto mohli dostat vysokou pokutu. Pokud ovšem vlastníte veterána, máte možnost výhodnějšího povinného ručení.


I když se svým vozem vyjíždíte pouze výjimečně, je nutné mít povinné ručení, které vás chrání při nečekané nehodě a pokryje případné škody, které způsobíte dalším účastníkům. Pokud máte ale historické vozidlo, můžete na povinném ručení ušetřit.
Vlastníte historické vozidlo?


Za veterána se obecně považuje každé vozidlo, které přesáhlo stáří 30 let a otestovala ho speciální komise. K té může řidič dojít, pokud se stane členem některého z českých klubů veteránů. Po zápise může majitel nechat vozidlo otestovat krajskou komisí, která zkoumá následující aspekty:
• Technický stav
• Bezchybnou funkčnost vozu
• Čistotu karoserie
• Původní/dobový typ motoru, převodovky i doplňků
• Nepoškozený interiér
• Znaky odpovídající danému modelu a roku výroby


Pokud automobil úspěšně absolvuje testování, může ho majitel jako historické vozidlo zaregistrovat i pojistit. Speciální veteránská značka začíná písmenem V a je tak snadno rozeznatelná od těch klasických.
Jaké pojištění zvolit?
Jaké povinné ručení si ke svému vozidlu sjednáte, je čistě na vás. Možností však máte víc, podle toho, jestli k vozidlu máte průkaz veterána, speciální značku, nebo nikoli.


• Pokud máte auto bez průkazu historického vozidla a s normální registrační značkou, sjednejte si klasické povinné ručení.
• V případě veterána s průkazem, ale normální registrační značkou dostanete u pojišťovny slevu v závislosti na stáří vozu.
• Pokud jste majitelem historického vozu s průkazem i speciální veteránskou registrační značkou a s výjimečnou účastí v silničním provozu, sjednává se speciální pojištění.


Pokud splňujete podmínky pro speciální povinné ručení, neváhejte se obrátit na ČSOB Pojišťovnu, která výhodně pojistí vaše historické nebo sportovní vozidlo. Za povinné ručení svého vozidla zaplatíte pouze 1/12 klasického ročního pojistného.

 
Celkem inzerátů:
18540
Za posl.24 hodin:
83
 
Počet online uživatelů:
?

iVeteran.cz